Kto poleca PROfertil®?

 

 

 


Prim. Univ.-Doz. Dr. Claus Riedl, urolog

Naczelny lekarz oddziału urologii, Landesklinikum Thermenregion Baden

Niemożność doczekania się potomstwa to w świadomości naszego społeczeństwa coraz większy problem. Z jednej strony wynika on z coraz gorszej jakości nasienia spowodowanej potencjalnym działaniem szkodliwych czynników środowiskowych i trybem życia – co wykazało lokalnie przeprowadzone badanie. Z drugiej strony pary, które nie mogą doczekać się potomstwa, nie poddają się i chcą próbować dalej. Dlatego podjęto wiele działań medycznych, aby umożliwić zajście w ciążę parom, które dotychczas nie mogły doczekać się potomstwa.

W związku z tym ważnym krokiem była optymalizacja zapłodnienia in vitro. Jednak wiele par wciąż ma nadzieję na naturalne zapłodnienie bez użycia technologii.

Zgodnie z wynikami wcześniejszych i bieżących badań jakość nasienia może poprawić specjalna suplementacja nutraceutykami. W bieżącym badaniu po raz pierwszy przetestowano nie tylko pojedyncze substancje, ale również kombinację ośmiu ważnych mikroelementów, aby ocenić ich skuteczność na poszczególnych etapach spermatogenezy. Wyniki badania wyraźnie wskazują na znaczny wzrost ilości, jakości i ruchliwości plemników, a także odsetek ciąż.

Stosowanie tej kombinacji mikroelementów jest zatem właściwym środkiem zaradczym dla mężczyzn o niskiej jakości nasienia, znacząco zwiększającym szanse na dziecko.