studienueberblick

Przyczyna stosowania PROfertil®

PROfertil® to pierwszy produkt na rynku, który łączy w jednej kapsułce wszystkie składniki poprawiające płodność. PROfertil® od samego początku pomaga organizmowi produkować zdrowe nasienie.

 


Skład PROfertil®

PROfertil® – skład

Dla ruchliwości plemników niezbędna jest odpowiednia ilość witamin!

L-karnityna:

Jest wytwarzana w sposób naturalny w organizmie i pełni rolę substratu energetycznego dla plemników; jako witaminoid L-karnityna może również wpływać na zwiększenie ilości i ruchliwości plemników.

L-arginina:

Aminokwas, którego duże ilości są niezbędne dla ludzkiego organizmu oraz który znacznie zwiększa ilość i ruchliwość plemników, co zostało potwierdzone w badaniach.

Koenzym Q10:

Może zwiększyć ilość i ruchliwość plemników, a także szanse zajścia w ciążę.

Witamina E:

Witamina o działaniu antyoksydacyjnym; niezbędna dla zdrowia układu odpornościowego; może również zwiększyć ruchliwość plemników i ich zdolność do wniknięcia do komórki jajowej.

Cynk:

Oprócz roli przeciwutleniacza i udziału w wielu procesach biochemicznych zachodzących w organizmie, cynk, będący pierwiastkiem śladowym, poprawia gęstość plemników i ich ruch postępowy oraz podnosi poziom testosteronu, bardzo istotny dla spermatogenezy.

Kwas foliowy:

To czynnik niezbędny do wzrostu i podziału komórek (hemopoezy), a także do metabolizmu komórek nerwowych. Pomaga również chronić układ sercowo-naczyniowy. Udowodniono, że ma korzystny wpływ na jakość nasienia.

Glutation:

Jako tripeptyd składa się z trzech aminokwasów (kwasu glutaminowego, glicyny i cysteiny) i jest składnikiem enzymu antyoksydacyjnego o nazwie peroksydaza glutationu, który odgrywa ważną rolę w ludzkich kanalikach nasiennych i nasieniu, a także zwiększa ruchliwość plemników.

Selen:

Jest składnikiem kilku enzymów antyoksydacyjnych i pełni ważną rolę w ochronie komórek. Udowodniono w kilku badaniach, że znacznie zwiększa ruchliwość plemników.