zestawienie

Każdy organizm potrzebuje mikroelementów. Zaliczamy do nich witaminy, aminokwasy, pierwiastki śladowe, minerały, kwasy tłuszczowe i metabolity wtórne roślin w różnych kompozycjach. PROfertil® daje Ci to, czego potrzebujesz.

Te specjalne suplementy są potrzebne organizmowi podczas różnych etapów spermatogenezy (dojrzewania plemników). Udowodniono, że określone mikroelementy wywierają korzystny wpływ na jakość nasienia. Korzystny wpływ różnych przeciwutleniaczy na płodność u mężczyzn został również potwierdzony w analizie Cochrane'a.1)

Wyniki wielu badań sugerują, że stosowanie L-karnityny, L-argininy, cynku i selenu może zwiększyć ilość i ruchliwość plemników. L-karnityna i L-arginina pozytywnie wpływają na ruchliwość plemników, podczas gdy cynk zwiększa ilość i ruchliwość plemników poprzez pobudzanie produkcji testosteronu.

Połączenie z selenem prowadzi do znaczącego zwiększenia ruchliwości plemników i wzrostu odsetka plemników o prawidłowej budowie. Selen i glutation są niezbędne do produkcji enzymu, który stanowi 50% materiału błony zewnętrznej mitochondriów w środkowej części plemnika i jest odpowiedzialny za ruchliwość plemników.2)

Przeciwutleniacze: witamina E, glutation i koenzym Q10 również mają dodatni wpływ na leczenie niepłodności u mężczyzn. Unieszkodliwiają wolne rodniki, co z kolei pomaga chronić komórki i układy narządów w organizmie. Ponieważ plemniki są wrażliwe na stres oksydacyjny, przeciwutleniacze, takie jak witamina E, glutation i selen, mogą być wykorzystywane do ochrony plemników podczas ich dojrzewania.

1) Showell G.M., Brown J., Yazdani A., Stankiewicz M.T., Hart R.J. Antioxidants for male subfertility; Cochrane Database of Systematic Reviews 2011, Issue 1.Art. No.: CD007411.DOI: 10.1002/14651858.CD007411.pub2
2) Sinclair S. Male infertility: nutritional and environmental considerations; Altern Med Rev 2000; 5(1):28-38.
3) Sheweita S.A., Tilmisany A.M., Al-Sawaf H. Mechanisms of male infertility: role of antioxidants; Curr Drug Metab 2005; 6: 495.-501